Jak na ruskou manikúru? Na jakém principu staví a jaké postupy se u ní používají?

Francouzskou manikúru známe všichni, ale slyšeli jste už o ruské? Proč se taková úprava nehtů vůbec nazývá ruská a jak vypadá? Její postupy a principy vám představíme v tomto článku.

Můžete se ptát proč zrovna ruská. Svůj název si získala, díky ruským nehtovým designerkám, které tuto manikúru začaly sdílet na sociálních sítích. Jejich příspěvky obletěly doslova celý svět a setkávaly se s velkým úspěchem. Díky tomu se stala ruská manikúra natolik oblíbená.

Ruská manikúra

Jedná se o přístrojovou manikúru, jejíž principy spočívají v úpravě přírodního nehtu za pomoci přístrojů určených pro nehtovou modeláž. Přesněji se přístroji upravuje nehtová kůžička tak, aby bylo výsledkem dokonale čisté lůžko bez zbytků staré zrohovatělé kůžičky. Díky této úpravě je pak připraveno na nehtu více místa k aplikaci gelu či gel laku.

Ne nadarmo se říká, že ruská manikúra nejen skvěle vypadá, ale i vydrží déle hezká. To vám mohou potvrdit manikérky, které tuto techniku nabízejí, a že se jim dveře nezavřou. Nehtovou modeláž by ale měli provádět pouze pečlivě zaškolení profesionálové.

Jak začít s ruskou manikúrou

Pokud se rozhodnete začít s ruskou manikúrou, zde přinášíme tipy, jak na to:

1. Jednoznačně absolvujte odborný kurz na nehty

2. Pro vaši práci pořizujte kvalitní pomůcky, nástroje i materiály, nejlépe osvědčené značky

3. S tím souvisí i precizní hygiena, nejen při práci, ale i následné desinfikování použitých pomůcek

4. Myslete na individuální potřeby vašeho klienta, zda můžete ruskou manikúru vůbec provádět

5. Používejte nejjemnější nástavce

Jak na ruskou manikúru

Nejdříve je nutné promyslet, zda můžu ruskou manikúru na daných nehtech provádět. Této manikúře by se měli vyhnout zákazníci se záděry, rankami, citlivou pokožkou, plísněmi či jakkoliv narušenou kůží.

Nejdůležitější pomůckou je bruska s vhodným nástavcem. Ten by měl mít jemnější hrubost, aby nedošlo k poranění okolní kůžičky. Nejčastěji se pak používají frézky tupu ohýnek, oliva nebo kulička, především vhodné na kutikulu. Výsledkem je připravené lůžko pro aplikaci gelových nehtů s dlouhou životností.

Zdroj: https://www.ruscona.cz/

Honí se vám v hlavě, jak odstranit gel lak u ruské manikúry? V tomto případě nehledejme žádné rozdíly, odstranění gel laku u jakékoliv manikúry je naprosto totožný. Stačí dodržovat doporučené kroky a materiály k tomu určené.

Ruská manikúra určitě není pro všechny. Je velmi důležité promyslet, komu je a komu není tato manikúra určena. Pokud se podcení aplikace ruské manikúry, může dojít k nepříjemnostem jako je infekce, záděry nebo záněty. Toto rozhodně nejsou příjemnosti, které bychom chtěli zažívat. Výhodu naopak vidíme v upravenosti nehtů u těch, kteří mají nepěknou, suchou a silnou vrstvu nehtové kůžičky.

Jste plní otázek? Jednoduše napište na Facebook RUSCONA CZ nebo Instagram ruscona_cz. Rádi Vám poradíme.

Mohlo by vás zajímat