Kreativní nápady a dekorace do bytu a domácnosti

Doma v průběhu našeho života trávíme spoustu času. Je to místo, kde odpočíváme, staráme se o sebe, přemýšlíme nad životem a budujeme. V drtivé většině času bychom se měli cítit komfortně a v bezpečí. Je možné, že právě teď máte v plánu pořizovat nový byt nebo jste se rozhodli zvelebit si svůj stávající. Nikdy není pozdě popřemýšlet nad nejrůznějšími nápady, jak si domov zvelebit a vyzdobit. Tento článek můžete brát jako prvotní čáru, kde máte prostor probudit v sobě kreativnější stránku a trochu se pobavit.

Pokud si chcete domov zvelebit, nemusíte si hned platit designéra a utrácet miliony. Na internetu existuje nespočet návodů, jak si vyrobit levné dekorace do bytu. Dekorace, které jednou vyrobíte vám mohou bez problému mohou vydržet i několik let, takže se nemusíte bát trochu zainvestovat. Každopádně i za pár korun dokážete vyrobit nádhernou výzdobu, kterou vám bude každý závidět.

Vánoční dekorace do bytu

Období zimy a Vánoc je velmi specifické pro tvorbu dekorací a výzdoby. Vánoce jsou čas v roce, kdy by spolu rodina měla trávit co nejvíc času. Tvorba vánočních dekorací může být skvělým důvodem, proč se jako rodina sejít, dobře si popovídat a trochu si od vánočního shonu odpočinout. Můžeme se zaměřit na výrobu ozdob na vánoční stromeček nebo na ruční výrobu svíček všech druhů, vůní a velikostí. Na Vánoce nejčastěji pracujeme jak s přírodními materiály: šišky, sušené ovoce, skořápky od ořechů, dřevo. Tak i s nepřírodními materiály: světýlka (světelný řetěz), baňky, ozdoby na stromeček a mnoho dalšího. 

Nápady na vánoční dekorace:

  • vánoční svícen s ručně vyrobenými svíčkami 
  • vánoční závěsné dekorace do bytu ze sušeného ovoce
  • ručně vyrobené těžítko
  • vánoční ozdoby na stromeček z nejrůznějších materiálů

Podzimní dekorace do bytu

Podzim máme většinou spojený s výrobou pietních věnců na dušičky. Bývá po většinu času pochmurný, přesto ale jednou za čas vysvitne sluníčko a my můžeme ocenit jeho nádherné barvy – červenou, žlutou, okrovou, hnědou, oranžovou a zelenou. Přesně to jsou barvy, které je vhodné použít na podzimní dekorace. Na podzim nám ze stromů padá ledacos, a tak můžete využít plodů přírody. Na výběr se nabízí: šišky, kaštany, šípky, skořápky od ořechů, oříšky, listy, dýně a mnoho dalšího.

Nápady na podzimní dekorace

  • soví dekorace ze dřeva
  • podzimní barvité květináče před dveře
  • vydlabaná dýně vyplněná květinami

Jarní dekorace do bytu

Zima už je za námi, všechno kvete a my se cítíme jako znovuzrození. Ze sluníčka máme spoustu energie, a možná proto je jaro jedno z nejvhodnějších období, kdy můžete s moderními dekoracemi do bytu začít. Jaro nám nabízí nespočet možností, které můžeme do naší tvorby využít. Můžeme výzdobu spojit zároveň s Velikonocemi, protože právě ty nám jaro do velké míry symbolizují. 

Květinové dekorace jsou jedny z nejčastějších a také nejkrásnějších. Vídáme je za okny domů i bytů. Květiny dokáží jedinečným způsobem prostředí rozzářit a zjemnit. V rámci jarní výzdoby můžeme využít i dřevěné dekorace, které mohou zahrnovat jak větvičky stromů a keřů, tak i jednoduché dřevěné doplňky, které dnes koupíte za pár korun. Není problém pak s dekorací pracovat i nadále a trochu si ji vylepšit podle svého gusta. Nebojte se zapojit co nejvíce barev. Jaro je veselé, energické a plné radosti.

Nápady na jarní dekorace

  • ručně malované květináče nebo využití ubrouskové techniky 
  • ručně vyrobený jarní věnec
  • malování kraslic nejrůznějšími technikami

V dnešní rychlé době nemáme kolikrát ani čas se zastavit a užít pohodu poblíž rodiny. Tvoření a výroba dekorací do bytu může být pouze jeden způsob, jak si odpočinout a zrelaxovat tělo i mysl. Pokud by vás zajímaly i další tipy, jak si zpříjemnit den, můžete se podívat na náš předchozí článek.

Mohlo by vás zajímat