Jak se oblékat v těhotenství?

Mnoho budoucích maminek řeší, jak se oblékat. Když jste v očekávání, většina žen začne upřednostňovat pohodlí a komfort před nepraktickými, módními kousky. Ale to že jste těhotná ještě neznamená, že byste měla chodit v pytli. Těhotenská móda je v dnešní době bohatá a benevolentní, tudíž si můžete bez problému dovolit ukázat své bříško a nechat vykvést svou novou postavu. Jen proto že jste v jiném stavu se nemusíte vzdávat toho, co máte ráda. Pojďte si s námi přečíst, jak i v těhotenství volit módní a zároveň pohodlné oblečení.

S nákupy nespěchejte

Je to klišé a všude kolem to občas slýcháme až moc často, ale přesto si neodpustíme zmínit to i u tohoto článku ー každé tělo je jiné. Stejně jako se v pubertě mění každé dívce tělo, i v těhotenství bude každá žena vypadat jinak. Právě proto je vždy lepší s nákupy těhotenského oblečení počkat. Některé ženy totiž ani v pátém měsíci nevypadají, že by byly v očekávání a u jiných byste to naopak odhadli už od čtvrtého měsíce. 

Co nosit?

Konečně se dostáváme do části, ve které si řekneme, jaké značkové oblečení vlastně v těhotenství nosit. Pojďme si ale nejdříve říct jednu důležitou informaci. Není nutné v průběhu těhotenství nakoupit komplet nový šatník, který pak po uběhnutí šestinedělí uložíte do krabice a schováte na půdu. Pokud budete outfity vybírat s rozumem, pořídíte spoustu módních kousků i v běžné konfekci a můžete je nosit i po porodu.

Šaty

Šaty byly u mnoho žen zachránce v těhotenství číslo jedna. Je totiž jedno, jestli jste otěhotněla na jaře nebo na podzim, šaty můžete nosit v jakémkoliv počasí. Pokud jste vychytala tropická vedra s 35 °C, obujete k nim žabky a vyrazíte k vodě. Naopak pokud jste v očekávání v zimních měsících, zvolíte k nim teplé, těhotenské punčochy, kozačky a jste schopna vyrazit na módní přehlídku pro těhotné.

Existuje nepřeberné množství střihů šatů, které si můžete pořídit. Skvěle bude vypadat volný, rovný či empírový střih s tím, že některé z nich vám bez problému pomohou zamaskovat bříško před zvídavými kolegy. Naopak můžete zvolit obepínací, elastické šaty, kterými krásně zdůrazníte těhotenské bříško. K těmto typům šatů vypadají skvěle značkové kabelky i batůžky, díky kterým posunete outfit o třídu výš.

Legíny a těhotenské punčochy

S legíny s volnou gumou si vystačíte většinu prvních měsíců těhotenství. Budete si v nich připadat tak pohodlně, že je nebudete chtít sundat ani na spaní. Těhotenské punčochy jsou zase ideální k výše zmíněných šatům do chladnějšího počasí. Oproti klasickým punčochám je vytáhnete až nad prsa a některé modely mají také kapsu na těhotenské bříško. Ty však doporučujeme kupovat ve chvíli, kdy nastane potřeba.

Boty

Co se týče bot, zde musíme mluvit ze zkušeností několika maminek. Jakmile budete mít velké bříško, oceníte jakoukoliv obuv, co se dobře a rychle obouvá i vyzouvá. Samozřejmě pokud trváte na podpatcích, volte raději ty s širokým podpatkem. Opravdu je však doporučujeme v pozdějších měsících těhotenství vynechat. Těhotenství je samo o sobě velká zátěž na chodidla, a pokud ještě k tomu zvolíte náročnou obuv, vaše záda, páteř ani chodidla vám nepoděkují.

Mohlo by vás zajímat